AktualnościPolecane

Prognoza pogody na najbliższy tydzień – komunikat IMGW

W tym tygodniu pogoda zmienna. Początek burzowy i deszczowy. Szczególnie w poniedziałek burze będą intensywne z opadami gradu i silnymi porywami nawet do 100 km/h. Od środy więcej słońca. Więcej chmur i przelotny deszcz ponownie pod koniec tygodnia. W poniedziałek duże różnice temperatury powietrza: w dzień od 15°C na północy do 34°C na południu. Od wtorku chłodniej już w całej Polsce: od 14°C na wschodzie do 23°C na zachodzie. Do wartości powyżej 20°C wrócimy od środy, a od piątku ponownie upał: 30-31°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, tylko w czasie burz porywisty.

Poniedziałek

W większości kraju zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i niebezpiecznymi burzami. Miejscami grad o średnicy do nawet 5 cm. Najintensywniejsze zjawiska będą w pasie od Podlasia przez Mazowsze po Dolny Śląsk. Temperatura maksymalna od 15°C miejscami nad morzem do 34°C na południu. Burzom towarzyszyć będą porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h.
W nocy z poniedziałku na wtorek nadal dość sporo chmur i opady przelotne deszczu. Burze, początkowo z gradem. Najintensywniejsze zjawiska będą występowały na południowym wschodzie ale stopniowo będą słabły. Temperatura od 8°C miejscami na Pomorzu i w obszarach podgórskich do 16°C na krańcach południowo wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

Wtorek

Nadal zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i  miejscami burze. Temperatura w dzień od 14°C, 15°C na północnym zachodzie i Podhalu, 17°C, 22°C na pozostałym obszarze, cieplej na zachodzie: 23°C, 24°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, miejscami w porywach do 60 km/h, w czasie burz porywy do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.
Pierwszy dzień kalendarzowego lata (środa) przywitamy ze sporą ilością słońca, szczególnie na południu, południowym zachodzie i zachodzie kraju. Na północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Postępujące ocieplenie: temperatura powietrza na przeważającym obszarze kraju od 21°C do 26°C, krańce zachodnie to 28°C. Chłodniej nad samym morzem, zaledwie 18°C. Wiatr umiarkowany.

Czwartek

Zachmurzenie małe i umiarkowane, a na północnym wschodzie okresami duże i tu lokalnie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C nad morzem do 28°C na południowym zachodzie.

Piątek

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C nad morzem do 31°C miejscami na zachodzie.

Sobota

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i miejscami burze. Tylko na wschodzie dużo słońca i bez opadów. Temperatura od 26°C do 30°C, chłodniej na wschodzie 25°C, w Kotlinie Kłodzkiej 23°C, a nad morzem miejscami 22°C. W czasie burz wiatr porywisty.

Niedziela

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, tylko na wschodzie małe. Na północy i miejscami na południu przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura od 26°C do 30°C, chłodniej na Podhalu i nad morzem 24°C, 25°C. Wiatr w czasie burz porywisty.

Źródło: Komunikat Biura Prasowego IMGW-PIB, imgw.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X