Aktualności

Prognoza pogody na najbliższy tydzień

W tym tygodniu dalszy ciąg jesiennej pogody. Spodziewamy się dosyć dużo słońca i przyjemnych
temperatur w ciągu dnia, jeszcze bez przymrozków w nocy. Utrzyma się podział na chłodniejszy
północny wschód (tutaj około 14°C, 16°C) i zdecydowanie cieplejszy południowy zachód kraju
(początkowo nawet 23°C, 20°C).
Powietrze będzie napływało z południowego wschodu i południa, przejściowo z zachodu.

W poniedziałek

Zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko rano w rejonach podgórskich przeważnie duże. Początkowo gdzieniegdzie mgły, zwłaszcza w dolinach górskich. Po południu więcej chmur i słaby deszcz pojawi się na krańcach południowo-zachodnich oraz na południu Górnego Śląska i Małopolski, a na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach możliwe lokalne burz. Temperatura maksymalna od 15°C na północnym wschodzie, około 19°C w centrum do 23°C na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy do 55 km/h.

We wtorek

Na wschodzie, południu i w centrum kraju słonecznie. Od Pomorza po Kujawy i Warmię oraz na zachodzie Polski pochmurno, okresami opady deszczu, na północnym zachodzie możliwe słabe burze. Od 14°C na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do 18°C w centrum kraju i 20°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie skręcający na północno-zachodni i północny.

W środę

Więcej chmur na zachodzie i południu, i tam opady deszczu. Nadal pogodnie na wschodzie i w centrum kraju. Po południu temperatura od 14°C na północnym wschodzie do 20°C na południowym zachodzie.

W czwartek

Deszczowe chmury powędrują na wschód, a na zachodzie powinno być więcej słońca. Napłynie chłodniejsze powietrze z znad Atlantyku i w najcieplejszej porze dnia już tylko od 12°C do 15°C.

W piątek i w sobotę

Zacznie znów napływać cieplejsze powietrze z południa, będzie więcej słońca i prawie bez deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C, 16°C na północnym wschodzie do 18°C, 20°C, lokalnie 22°C na południowym zachodzie i zachodzie. Pod koniec tygodnia wzrośnie prędkość wiatru, zwłaszcza na zachodzie Polski i w rejonach podgórskich, porywy mogą osiągać 60 km/h.

W niedzielę

Na ogół pogodnie, tylko na północnym zachodzie możliwy deszcz, temperatura bez większych zmian.

Źródło: Komunikat Biura Prasowego IMGW-PIB

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X