AktualnościPolecane

Prognoza pogody od 26 kwietnia do 1 maja – komunikat IMGW

W weekend jeszcze sporo chmur i gdzieniegdzie na północy i południu przelotne opady deszczu. Zrobi się za to cieplej – temperatura powietrza na zachodzie i południu kraju wzrośnie w niedzielę do 22°C. Noce już bez przymrozków. Początek przyszłego tygodnia słoneczny z temperaturą maksymalną od 19°C na Wybrzeżu do 26°C na południu i zachodzie. W czwartek, od zachodu, zacznie się chmurzyć i pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

Piątek, sobota

Zachmurzenie umiarkowane i duże; na północy i południu lokalnie przelotny deszcz. W nocy temperatura od 2°C do 9°C, tylko w rejonach podgórskich początkowo około –2°C. Temperatura maksymalna w piątek od 10°C do 16°C, w sobotę od 13°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych.

Od niedzieli do środy

Pogodnie, tylko gdzieniegdzie na północy i południu więcej chmur i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 5°C do 14°C, maksymalna od 13°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, południowo-wschodni i południowy, tylko przejściowo w poniedziałek na Wybrzeżu północny.

czwartek 

Na wschodzie i w centrum pogodnie, na pozostałym obszarze kraju wzrost zachmurzenia i przelotne opady deszczu i burze. Nadal ciepło, temperatura w dzień od 18°C do 26°C, tylko na Półwyspie Helskim około 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w burzach porywy do 65 km/h, południowo-wschodni.

Źródło: IMGW

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X