AktualnościPolecane

Pogoda od 11 do 17 lipca – komunikat IMGW

Fot. IMGW

Początek tygodnia w całym kraju chłodny, w wielu miejscach także burzowy. Z upływem dni pogoda będzie się jednak poprawiać, a temperatura rosnąć. Najwięcej powodów do narzekania będą miały osoby wypoczywające nad morzem. Pod koniec tygodnia aura zacznie sprzyjać miłośnikom wysokiej temperatury.

Poniedziałek

W całym kraju sporo chmur. Na zachodzie przelotne opady deszczu pojawią się jedynie miejscami. W centrum, nad morzem czy na wschodzie szansa na zmoknięcie będzie znacznie większa, dodatkowo na tym obszarze wystąpią także burze, lokalnie z gradem. Osoby wybierające się w szczytowe partie Tatr powinny przygotować się na opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, chłodniej na Podhalu, około 15°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie kraju miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz oraz wysoko w Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 80 km/h.

Wtorek

Poprawa pogody na zachodzie kraju, gdzie dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Im dalej na wschód, tym większe zachmurzenie oraz szanse na przelotne opady deszczu oraz burze. Na północnym wschodzie pogodę dodatkowo zepsuje przemieszczający się przez Białoruś ośrodek niżowy, przynosząc opady deszczu, także o umiarkowanym, miejscami silnym natężeniu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15°C, 18°C na wschodzie i na Podhalu, około 23°C w centrum do 27°C na zachodzie Polski. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, na północnym wschodzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h. W szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 80 km/h.

Środa

Zachmurzenie będzie umiarkowane, miejscami duże. Przelotne opady wystąpią jedynie na wschodzie kraju. Na termometrach wyraźniej zaznaczy się napływ cieplejszej masy powietrza – temperatura maksymalna wyniesie od 21°C, 24°C na wschodzie, nad morzem i na Podhalu, około 27°C w centrum do 29°C na zachodzie kraju. Ulgę przy wysokiej temperaturze może dać umiarkowany, miejscami dość silny i porywisty wiatr, wiejący z zachodu i północnego-zachodu.

Czwartek

Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, jedynie nad morzem okresami będzie ono duże i tu wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 24°C do 27°C, chłodniej na północy kraju, od 21°C do 23°C, najchłodniej zaś nad morzem – około 19°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Piątek

Nieznaczne ochłodzenie. Na północy kraju, a zwłaszcza na Pomorzu pochmurno – tutaj też wystąpią przelotne opady deszczu i będzie najchłodniej, od 17°C do 20°C. Przemieszczając się ku południu kraju pogoda będzie się poprawiać, zachmurzenie maleć, a temperatura wzrastać. Prognozowana temperatura maksymalna w centrum kraju to około 23°C, a na południu około 25°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Sobota

Bez większych zmian w pogodzie, jedynie strefa przelotnych opadów deszczu obejmie poza wybrzeżem także obszar Warmii i Mazur oraz północ Podlasia. Temperatura maksymalna wyniesie od około 20°C na północy kraju, około 25°C w centrum do 27°C na południowym zachodzie; najchłodniej nadal nad morzem, około 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni.

Niedziela

Zapowiada się najcieplejszym i jedynym w całym tygodniu dniem bez opadów w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od 26°C, 28°C na wschodzie i na Podhalu do 30°C, 34°C w centrum i na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Źródło: Komunikat IMGW, www.imgw.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X