AktualnościPolecane

Prognoza synoptyczna od 17 do 23 czerwca 2024 r. – komunikat IMGW

W najbliższym tygodniu czeka nas prawdziwa huśtawka pogodowa. Ciepłe, a wręcz nawet upalne dni przeplatać się będą z dużo chłodniejszą, deszczową i burzową aurą. Niestety takie warunki sprzyjają powstawaniu niebezpiecznych zjawisk, stąd w rozpoczynającym się tygodniu możliwe ostrzeżenia przed burzami, silnym wiatrem i opadami.

 

Poniedziałek

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a po południu i wieczorem na zachodzie kraju pojawią się także burze, lokalnie z ulewnym deszczem, gradem i wiatrem, osiągającym w porywach do 80 km/h. Będzie ciepło, od 23°C na północnym zachodzie do 28°C na południu. Nieco chłodniej nad morzem i w rejonach podgórskich Karpat, około 22°C. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Wtorek

Na południowym wschodzie zrobi się upalnie. W całym kraju słońce przeplatać się będzie z chmurami, z których od czasu do czasu popada. Lokalnie będą tworzyć się burze z ulewnym deszczem, gradem i wiatrem, osiągającym w porywach do 75 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 23°C na północnym zachodzie, około 27°C w centrum, do 30°C na południowym wschodzie. Jedynie nad morzem będzie około 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy z wtorku na środę nad północno-zachodnią Polską przemieszczać się będą gwałtowne burze.

Środa

Strefa burz obejmie zwłaszcza wschodnią połowię kraju. W całej Polsce dość pochmurno, ale z przejaśnieniami. Miejscami będzie padać przelotny deszcz. Gwałtowne burze z ulewami, gradem i porywistym wiatrem prognozowane są na wschodzie Polski. Na północnym zachodzie będzie zdecydowanie chłodniej. Temperatura maksymalna od 16°C nad morzem, 22°C zachodzie, do 31°C na wschodzie i południu.

Czwartek

Pogoda się poprawi. Będzie pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna od 20°C na wschodzie do 26°C na południowym zachodzie. Nad samym morzem około 19°C, choć odczuwalnie będzie tam nieco chłodniej za sprawą silniejszego wiatru.

Piątek

Powrócą upały i to na znacznym obszarze Polski. Będzie słonecznie, jedynie na zachodzie okresami zachmurzy się i miejscami popada deszcz; możliwe, że utworzą się nawet burze. Temperatura maksymalna w centrum i na zachodzie Polski przekroczy 30°C, osiągając do 33°C na zachodzie. We wschodniej Polsce nieco chłodniej, choć nadal bardzo ciepło, od 24°C do 28°C.

Sobota

Przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W całym kraju wystąpią przelotne deszcze i burze. Znów się ochłodzi. W najcieplejszym momencie dnia będzie od 20°C na Pomorzu, około 24°C w centrum, do 29°C na krańcach wschodnich; nad samym morzem około 18°C.

Niedziela

To kontynuacja chłodniejszej aury. Opady wystąpią tylko miejscami, a na niebie słońce przeplatać się będzie z chmurami. Temperatura maksymalna od 19°C do 24°C.

Źródło: IMGW

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X