AktualnościWydarzenia

Konferencje „Odkryjmy rzepak na nowo”

Tegoroczna edycja konferencji obejmowała sześć lokalizacji (Galiny k/Bartoszyc, Mszczonów, Ożarów k/Opatowa, Nysa, Wąbrzeźno, Piła). Wszystkie spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowanie ze strony plantatorów rzepaku. Nasi wykładowcy poruszyli najważniejsze tematy dotyczące trendów rynkowych, hodowli, technologii nawożenia, międzyplonów i płodozmianu.

Gościem specjalnym był dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tematem jego wykładów było wskazanie plantatorom głównych kierunków zwiększenia efektywności wykorzystania azotu. Szczególnie znaczenie ma to w odniesieniu do aktualnie panujących warunków pogodowych. Dr Szczepaniak zwracał uwagę na terminy stosowania azotu. W bieżącym sezonie wegetacyjnym azot powinien być już zastosowany, rośliny muszą go mieć do dyspozycji. Na szczęście w tym roku rolnicy mogą stosować nawozy już od 15 lutego. Ponadto jednym z prelegentów był przedstawiciel hodowcy Simon Kröger z firmy RAPOOL Ring GmbH. Zaprezentował rozwiązania jakie proponują hodowcy w celu zmniejszenia negatywnych skutków zmian klimatycznych oraz ograniczeń w stosowaniu środków ochrony roślin oraz nawozów. 

Na konferencjach komunikowaliśmy nasze nowe odmiany, które w bieżącym sezonie zostały wpisane do krajowego rejestru odmian. W nowej ofercie znajdzie się odmiana mieszańcowa TEMPTATION F1.

Dziękujemy Państwu za udział w konferencjach i zachęcamy do kontaktu z doradcami agrotechnicznymi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X