AktualnościOchronaPolecane

Nero 424 EC – sprawdzone rozwiązanie w zwalczaniu chwastów w rzepaku

Nero 424 EC to herbicyd firmy FMC Agro Polska doceniony przez producentów rzepaku za wysoki poziom kontroli zachwaszczenia. Jest gotowym rozwiązaniem i na większości pól nie wymaga mieszania z innymi herbicydami.

Synergia dwóch składników aktywnych Nero 424 EC w skutecznej i długotrwałej ochronie przed zachwaszczeniem.

Nero 424 EC zawiera dwie substancje aktywne petoksamid i chlomazon. Pochodzą one z dwóch różnych grup chemicznych i wykazują różne mechanizmy działania. Dzięki temu wzajemnie się wspierają w zwalczaniu konkurencji chwastów. Dodatkowo jednak interakcja między tymi dwoma składnikami prowadzi do efektu synergii.

Synergia to efekt współpracy dwóch składników większy niż suma efektów ich pojedynczego działania. Efekt wspólnego działania petoksamidu i chlomazonu jest większy niż suma działania każdego z nich. Obrazuje to wykres wyników testów biologicznych na przykładzie przytulii czepnej. Sam petoksamid nie wykazuje istotnego działania na ten gatunek chwastu. Chlomazon to uznany standard w zwalczaniu przytulii. Jednak ich połączenie potrafi nawet dwukrotnie zwiększyć skuteczność tego drugiego.

 

Efekt synergii na przykładzie zwalczania przytulii czepnej w rzepaku ozimym.

Zwalczane chwasty

Połączenie tych dwóch substancji aktywnych stanowi patent firmy FMC Agro Polska. Taka kompozycja środka chwastobójczego pozwoliła uzyskać długą listę wrażliwych gatunków chwastów w etykiecie rejestracyjnej. Znalazły się tam: przytulia czepna, rumianowate, tasznik, tobołki, przetacznik perski, jasnoty, gwiazdnica, niezapominajka, miotła czy wiechlina i nie jest to pełna lista gatunków, które produkt kontroluje. Sam petoksamid w innej uprawie posiada w swojej etykiecie takie chwasty jak m.in. bodziszek drobny, krzywoszyj polny, czy przetacznik perski.

Drugą ważną cechą Nero jest długotrwałe zabezpieczenie rzepaku. Obserwacje polowe potwierdziły dobrą ochronę od siewów do zbiorów. Na glebach lżejszych sprawdziła się dawka 2,5 litra na hektar. Natomiast na glebach cięższych o wyższej presji zachwaszczenia 3 litry na hektar Nero pokazało co potrafi.

Nero 424 EC, jest więc ciekawą alternatywą dla aktualnych rozwiązań herbicydowych rzepaku. Oferuje wysoką skuteczność, długotrwałą ochronę, ale i pozwala rotować składniki aktywne.

Zalecane dawki stosowania to 2,5 – 3 litrów na hektar w zależności od rodzajów gleby i liczebności chwastów. Produkt stosuje się bezpośrednio po siewie (najpóźniej do 3 dni) na starannie uprawioną glebę.

Nero chroni rzepak, spala chwasty.

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Źródło: FMC Agro Polska Sp. z o.o.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X