AktualnościPolecaneRynek i Prawo

Od 30 maja bez maseczek – czy wszędzie?

Od 30 maja rozpocznie się IV etap znoszenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 – tak wynika z dzisiejszej (27 maja 2020 r.) konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

  • Od 30 maja zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, jeżeli zachowany jest dystans społeczny (2 m). W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe.
  • W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii. Nie będą obowiązywały limity w kościołach, obowiązują jednak maseczki i dystans społeczny.
  • Od 6 czerwca będzie dopuszczalna organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Tutaj również obowiązywać będą wymagania sanitarne.
  • Od 6 czerwca będą mogły być otwarte, z obowiązkiem spełniania wymogów sanitarnych, instytucje kultury, kina, teatry czy też obiekty rekreacyjne: kluby fitness, siłownie. Wyłączone z tego są dyskoteki.
  • Od 6 czerwca rząd wprowadza odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii pod 3. warunkami: to nie jest obowiązek – to możliwość; widownia wypełniona do 50%; konieczność noszenia maseczek.
  • Od 6 czerwca dozwolone będą zgromadzenia do 150 osób. Obowiązuje jednak zakrywanie nosa i ust lub dystans społeczny. Decyzje o zgodzie na zgromadzenie będą podejmowane  w oparciu o stan epidemiologiczny – od 30 maja.

Nadal jednak powinniśmy zachowywać czujność, unikać tłumów, zachowywać dystansowanie społeczne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X