AktualnościPolecane

Prognoza synoptyczna od 2 do 7 kwietnia – komunikat IMGW

Po ciepłych świętach zdecydowana zmiana warunków pogodowych. Początkowo aurę kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem przemieszczającym się znad Bałtyku w kierunku Rosji. Napłynie chłodne powietrze polarne morskie, a wraz z nim miejscami wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Ochłodzenie tylko przejściowe. Już w czwartek zacznie napływać do Polski zdecydowanie cieplejsze powietrze. Najcieplej będzie w niedzielę, na przeważającym obszarze kraju temperatura powyżej 20°C, miejscami nawet powyżej 25°C.

Wtorek

Zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami opady deszczu. Prognozowana suma opadów na we wschodniej połowie kraju i południu miejscami do 15 mm, na południowym wschodzie do 30 mm. Lokalnie burze. W górach deszcz ze śniegiem, a wysoko w Tatrach śnieg i możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od 11°C do 15°C, chłodniej będzie nad morzem i w rejonach podgórskich, około 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 120 km/h, w Tatrach do 100 km/h. W Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

Środa

W całym kraju okresami będą występować przelotne opady deszczu, w pasie Pojezierzy również krupy śnieżnej lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 7°C na północy kraju, na pozostałym obszarze od 10°C do 14°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni. W górach porywy wiatru około 100 km/h.

Czwartek

Miejscami przelotne opady deszczu. Rano miejscami, głównie na północy kraju, przymrozki. W ciągu dnia już cieplej. Temperatura maksymalna od 11°C do 16°C, na Dolnym Śląsku około 18°C, chłodniej jedynie na krańcach północnych, od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Piątek

Opady deszczu już tylko okresami na północy i w centrum. Na południu pogodnie. Temperatura maksymalna na północy od 13°C do 17°C, na pozostałym obszarze od 18°C do 22°C, chłodniej nad samym morzem, około 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

Sobota

Przelotny deszcz wystąpi tylko na północy, poza tym pogodnie. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C na północnym wschodzie, około 17°C w centrum, do 21°C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, zachodni.

Niedziela

W całym kraju pogodnie i ciepło. Temperatura maksymalna od 20°C do 25°C, na Dolnym Śląsku 27°C, chłodniej nad morzem, około 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Źródło: Komunikat Biura Prasowego IMGW-PIB

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X