AktualnościPolecane

Zabezpieczenie rzepaku przed szkodnikami

W ramach projektu „Akademia Rzepaku” odbyła się konferencja, na której zostały poruszone m.in. zagadnienia dotyczące ochrony rzepaku. Podczas spotkania w Krzemieniewie Przemysław Gawlas z firmy Corteva Agriscience Poland zaprezentował insektycyd,  który jest przeznaczony do zaprawiania nasion.

LUMIPOSA 625 FS jest to insektycyd przeznaczony  do przemysłowego zaprawiania nasion.  Substancją czynną jest cyjanotraniliprol (związek z grupy antranilowych diamidów) nalężący  do grupy IRAC 28.

Zaprawa ta zwalcza owady gryzące, takie jak: pchełki ziemne, pchełkę rzepakową, śmietkę kapuścianą i gnatarza rzepakowca. Po pobraniu środka wraz z pokarmem owady przestają żerować, i giną po 24-60 godzinach, w zależności od gatunku.

Przemysław Gawlas zaprezentował wyniki badań przeprowadzone w Polsce z zastosowaniem zaprawy Lumiposa.  W wyniku badań stwierdzono, że ten środek skutecznie chroni rośliny  od najwcześniejszych faz rozwojowych.

Ekspert podkreślił szczególnie wysoką skuteczność Lumiposy na śmietkę kapuścianą, co w kontekście zwiększającej się jej presji, będzie bardzo istotnym elementem w ochronie plantacji rzepaku w kolejnych latach.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X