AktualnościWydarzenia

Rekord! Blisko 71 tysięcy osób zwiedziło targi Agrotech w Targach Kielce

29. edycja Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej w Kielcach zapisuje się jako rekordowa pod względem liczby osób zwiedzających. Wystawę od 8 do 10 marca zobaczyło blisko 71 tysięcy osób z Polski i zagranicy, to o około 2 tysiące więcej niż w ubiegłym roku. Znacznie więcej było też wystawców. W tej edycji ofertę zaprezentowało 520 firm z 17 krajów, zaś w poprzedniej – 450 z 15 państw. Co było wyróżnikiem tegorocznego Agrotechu to bogactwo rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. 

 

Targi Techniki Rolniczej Agrotech przyciągnęły tłumy z całego kraju i zagranicy. Najbardziej kusił blask najnowszych technologii. Nowoczesne ciągniki, kombajny, maszyny do pracy w polu i obsługi gospodarstw nafaszerowane były rozwiązaniami rolnictwa 4.0. Sztuczna inteligencja, zdalna telemetria, telematyka i drony imponowały i ciekawiły. W Targach Kielce przez trzy dni zwiedzający zobaczyli, jak będzie kształtowało się polskie rolnictwo.

– To były trzy fantastyczne dni spotkań całej branży rolniczej, atmosfera, która panowała w halach jest dowodem na to, jak bardzo nasze targi są potrzebne producentom, dystrybutorom, instytucjom rolniczym i przede wszystkim samym rolnikom – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. – Rekord został pobity. Nasze targi Agrotech zwiedziło blisko 71 tysięcy osób. To około 2 tysiące więcej niż rok temu. Bardzo się cieszymy, że nasze wydarzenie jest dla rolników istotne, że chcą odwiedzać Targi Kielce i poznawać najnowocześniejsze technologie, które wystawcy przygotowali dla nich, z myślą o ich potrzebach. Dyskusje, rozmowy toczyły się na każdym stoisku. Rolnicy, którzy potrzebowali kupić nowe maszyny mieli okazję do wynegocjowania bardzo korzystnych cen – podkreśla prezes Targów Kielce.

Jak ustaliliśmy, zapadały także decyzje zakupowe. Do gospodarstw trafią m.in. nowiutkie ciągniki, jak Case IH Vestrum 120, który był prezentowany jako nowość oraz Deutz-Fahr 5 Keyline, którego światowa premiera miała miejsce na targach Agrotech.

 

 

Cała tegoroczna wystawa zajęła 70 tys. metrów kwadratowych, o 7 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Firmy przygotowały stoiska w 7 halach kieleckiego ośrodka, trzech dodatkowo wybudowanych oraz na terenie zewnętrznym.

Już zapraszamy na 30. edycję targów Agrotech i Las-Expo, która odbędzie się w dniach 14-16 marca 2025!

Zobacz galerię zdjęć z targów!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X