AktualnościPolecane

Synoptyczna prognoza pogody na 1 tydzień roku

W tym tygodniu Polska znajdzie się w cyrkulacji zachodniej. Od zachodu przez obszar kraju przemieszczać się będą kolejne niże, co zapewni nam zmienną i wietrzną pogodę. Stopniowo będzie się ochładzać. Zdecydowane ochłodzenie od piątku na północnym wschodzie kraju, gdzie ponownie wystąpi ujemna temperatura powietrza. Miejscami pojawiać się będą opady deszczu, na wschodzie i południu również deszczu ze śniegiem, w górach – śniegu.

Poniedziałek

Nad Polskę od zachodu nasuwać się będzie niż, którego ośrodek przemieści się znad Danii w rejon Gotlandii. Po południu przez Polskę od zachodu przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Po przejściu frontu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Najwięcej słońca w centrum i na południu kraju, chociaż w Bieszczadach możliwy deszcz. Na pozostałym obszarze sporo chmur i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C, najcieplej na Podkarpaciu około 15°C, chłodniej w rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie około 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, w górach do 80 km/h.

Wtorek

Zachmurzenie umiarkowane lub duże. Wystąpią przelotne opady deszczu, na zachodzie i centrum zdecydowanie mniej opadów. Temperatura maksymalna od 5°C do 9°C, najcieplej na Opolszczyźnie około 10°C, najchłodniej w obszarach podgórskich około 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, w górach do 65 km/h, zachodni.

Środa

Dominować będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz występować będą opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, chłodniej na północnym wschodzie i w obszarach podgórskich od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Nad morzem i na południu porywy wiatru do 70 km/h.

Czwartek

W całym kraju przewaga zachmurzenia dużego. Okresami występować będą opady deszczu, a na północy również deszczu ze śniegiem. Jeszcze dość ciepło, temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, chłodniej na Suwalszczyźnie 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Nad morzem porywy wiatru do 85 km/h.

Piątek

Przeważnie pochmurno. Okresami opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem. Na zachodzie nadal ciepło, ale zdecydowane ochłodzenie na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 5°C do 10°C, na północnym wschodzie od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, na zachodzie do 85 km/h, przeważnie z kierunków zachodnich.

Sobota

Przeważnie pochmurno, tylko przejściowo pojawiać się będą większe przejaśnienia. Chłodniej w całym kraju, chociaż mróz tylko na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna 1°C do 6°C, na północnym wschodzie od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przejściowo w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie z kierunków wschodnich.

Niedziela

Nadal sporo chmur. Miejscami opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem.  Na Suwalszczyźnie i Podlasiu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Na północnym wschodzie nadal chłodno tu temperatura maksymalna około -3°C, w centrum cieplej około 3°C, za to najcieplej na zachodzie kraju około do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

Źródło: Komunikat Biura Prasowego IMGW-PIB

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X