AktualnościWydarzenia

Agrotech 2024 w Kielcach już w marcu z plejadą cenionych marek

Najpopularniejsze i najnowsze modele ciągników, kombajnów, maszyn uprawowych i do obsługi gospodarstw, nowatorskie rozwiązania rolnictwa 4.0 – setki firm od 8 do 10 marca w Targach Kielce będą prezentować wszystko, czego rolnicy potrzebują do efektywniejszej pracy. Udział w największych w kraju targach techniki rolniczej w halach zapowiadają popularni influencerzy.

– Rolnicy chcą rozwijać swoje gospodarstwa, inwestować w maszyny. Raport „Polska wieś i rolnictwo 2023” jasno na to wskazuje. Ponad 53 procent pytanych w ramach badania rolników wskazało, że inwestycje w maszyny są konieczne, by gospodarstwo zapewniało utrzymanie rodzinie – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech w Targach Kielce. Podczas wydarzenia, gospodarze mają ogromny wybór nowych technologii, mogą przyjrzeć się wielu i wybrać te najbardziej potrzebne.

Popularne i cenione marki w Targach Kielce

– Wszystko wskazuje na to, że poziom najbliższego Agrotechu będzie porównywalny z ubiegłorocznym. Podczas edycji 2023 gościliśmy 450 firm z 15 krajów i blisko 70 tysięcy uczestników – zaznacza Kamil Perz.
W dniach 8-10 marca 2024 w Targach Kielce zobaczymy tysiące maszyn. Na stoiskach pojawią się cieszące się uznaniem ciągniki marek Case IH, New Holland, John Deere, Massey Ferguson, Fendt, Valtra, Deutz- Fahr, Kubota, Zetor, LS, Iseki, Landini, Korbanek, TYM, Farmtrac, Arbos, McCormick. Nie braknie imponujących kombajnów.
Miejsca zajmą rozbudowane siewniki, maszyny do uprawy i ochrony upraw takich marek jak Horsch, Agro-Masz, Bomet, Kuhn, Amazone. Landstal przywiezie potężne agregaty, także do uprawy bezorkowej. Od Maschio Gaspardo będą rozsiewacze, prasy rolujące i opryskiwacze, od Goweil – prasy, prasoowijarki, owijarki. Ładowarki teleskopowe pokaże m.in. Merlo. Stoiska przygotują też JAR-MET – producent maszyn polowych i SIP – producent maszyn zielonkowych. Zobaczymy opryskiwacze o wysokiej precyzji działania od firm Hardi, Bury i Dominiak. Udział potwierdzili Euromilk – producent wozów paszowych, rozrzutników obornika, podgarniaczy pasz, w tym także autonomicznych; Meprozet – producent beczkowozów i wozów asenizacyjnych, Swimer – producent zbiorników do paliw i nawozów płynnych.
– Spodziewamy się wielu nowości, przybywa ofert rolnictwa 4.0. Zauważymy nacisk na jakość maszyn, precyzyjność wykonywania przez nie prac – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu Agrotech.
Nie zabraknie firm nawozowych, środków ochrony roślin, materiału siewnego, a także pasz dla zwierząt hodowlanych.

Złoty Medal dla innowacyjnych rozwiązań

Rozwój branży rolnej wymaga współpracy pomiędzy rolnikami a sektorem badawczo-rozwojowym oraz instytucjami służącymi rolnictwu. Agrotech pełni rolę platformy łączącej te strony. – Tu rolnicy korzystają z porad dotyczących zabiegów i hodowli, czerpią wiedzę o dotacjach unijnych – zauważa Kamil Perz. – Wspólnie z instytucjami związanymi z branżą rolną i instytutami naukowymi po raz kolejny przyznamy Złote Medale Targów Agrotech. Wystawcy już mogą zgłaszać propozycje spośród produktów, które zaprezentują podczas wystawy. Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie wyjątkowo innowacyjnych rozwiązań, które znacząco wpływają na prace rolników.

Agrotech przyciąga

Organizatorzy już odczuwają zainteresowanie targami. Wybierają się na nie także popularni w branży agro youtuberzy i influencerzy. Udział zapowiada m.in. Rolnik NIEprofesjonalny, czyli Michał Nowacki, który w Borach Tucholskich w Kujawsko – Pomorskim prowadzi 115-hektarowe gospodarstwo. – Dla wszystkich, którzy planują udział w targach z początkiem lutego uruchomimy sprzedaż biletów online. Zachęcam, by skorzystać z tej opcji i skrócić czas oczekiwania na wejście do naszego ośrodka podczas wydarzenia – podkreśla Kamil Perz.
Równocześnie z targami Agrotech, w dniach 8 – 10 marca 2024, odbędą się targi Las – Expo, prezentujące najnowsze technologie w przemyśle drzewnym i gospodarce leśnej.
Więcej: agrotech.pl

Ostatnia edycja targów Agrotech przyciągnęła około 70 tysięcy zwiedzających. Najbliższa edycja w Targach Kielce już od 8 do 10 marca 2024.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X