Aktualności

Skuteczny zabieg i efektywne odżywianie roślin uprawnych w niekorzystnych warunkach pogodowych

Coraz częściej niesprzyjające warunki pogodowe występujące w okresie wegetacyjnym roślin są powodem, który w sposób ciągły zmusza branżę rolniczą do tworzenia nowych, a ulepszania już istniejących, środków mających na celu zminimalizowanie bądź ograniczenie negatywnych skutków, jakie niesie za sobą przebieg pogody. Obecnie na rynku dostępne są produkty, których działanie znacznie poprawia efektywność stosowanych zabiegów, dostarczając im niezbędnych składników pokarmowych, szczególnie w początkowym okresie rozwoju roślin. W jaki sposób je dobierać oraz stosować, aby przyniosły wymierne i satysfakcjonujące efekty?
Stosowanie dotychczasowych znanych rozwiązań nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, dlatego warto przyjrzeć się nowościom wprowadzanym na rynek. Producenci, opracowując najnowsze fabrykaty, kierują się aktualnymi badaniami rynku, ale również wiedzą o zmianach klimatu. Realnym zagrożeniem, które przez ostatnie lata powodowało znaczne straty w plonach roślin uprawnych są coraz to częstsze okresy posuszne, będące elementem suszy hydrologicznej występującej na znacznym terenie Polski. Produktami doskonale wspierającymi pobieranie składników odżywczych z nawozów oraz przemianę wodną roślin są kondycjonery wody.
W procedurę aplikowania środków ochrony, a także nawozów dolistnych jest wpisane ryzyko utraty części ich substancji czynnej i składników pokarmowych stosowanego produktu, wynikające z niewłaściwego przygotowania cieczy roboczej. Konsekwencją tego jest ograniczona skuteczność wykonywanego zabiegu, w trakcie którego znaczna część oprysku zamiast pozostać na roślinie i być przez nią pobrana, w bardzo łatwy sposób trafia do gleby, a potem do wód gruntowych. Prowadzi to do potencjalnych skażeń środowiska. Przekłada się to również na ekonomię danego gospodarstwa. Stosowanie kondycjonerów pozwala ograniczyć wspomniane straty, eliminując zagrożenia i podnosząc skuteczność zabiegów.
– Kondycjonery stały się nieodłącznym elementem zabiegów ochronnych wykonywanych na plantacjach w Polsce i całym świecie, a świadczy o tym chociażby wzrost zainteresowania naszym płynnym nawozem kondycjonującym wodę, jakim jest MI6. Jako firma Agrami opracowujemy i dostarczamy naszym klientom w Polsce, jak również za granicą, całą gamę innowacyjnych produktów poprawiających opłacalność produkcji danego gospodarstwa i wpływających pozytywnie na prawidłowy rozwój roślin przy wciąż zmieniających się warunkach klimatycznych – mówi Marek Różniak, producent nawozów marki Agrami.
Dobór preparatu powinien być oparty o wcześniejszą analizę zapotrzebowania uprawianego gatunku rośliny na poszczególne składniki pokarmowe oraz sprawdzeniu wartości pH wody czy też cieczy roboczej w opryskiwaczu. Płynny nawóz wieloskładnikowy MI6 będący tylko częścią oferty firmy Agrami, czołowego producenta nawozów dolistnych, oprócz zapewnienia optymalnej wartości pH cieczy użytkowej (zawiera indykator), dostarcza również roślinie niezbędne składniki pokarmowe potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju, takie jak: azot, fosfor, siarkę i magnez. Badania potwierdziły zminimalizowanie strat składników pokarmowych podczas wykonywanych zabiegów, lepsze pobranie ich przez roślinę, a także zwiększenie odporności na stres roślin spowodowany występującymi okresami posuchy oraz niskimi temperaturami w trakcie okresu wegetacji. Wzbogacony został również o właściwości adiuwantu, co wspomaga skuteczność działania aplikowanej substancji czynnej stosowanego środka.
Kondycjonery wody mogą być stosowane zarówno w uprawach rolniczych, jak i ogrodniczych. Poprawiają jakość wody do zabiegów ochrony roślin oraz ułatwiają wnikanie składników pokarmowych i substancji czynnych do roślin. Ich stosowanie poprawi skuteczność oprysku oraz przyniesie korzyści ekonomiczne.

Źródło: www.agrami.pl

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X