AktualnościPolecane

Synoptyczna prognoza pogody 16-22.08.2021 r.

Poniedziałek jeszcze burzowy i ciepły, a na południowym wschodzie nawet upalny. Z zachodu na wschód będzie wędrował chłodny front atmosferyczny. Od wtorku zdecydowane ochłodzenie. Na pogodę w Polsce będą wpływać niże znad Bałtyku i Skandynawii. Jest szansa, że napływ chłodniejszego powietrza znad Atlantyku pozwoli nam odpocząć od gwałtownych burz i nawalnych opadów deszczu.

Poniedziałek

Front chłodny i linia zbieżności przyniosą zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i miejscami burze z gradem. Najsilniejsze burze pojawią się w pasie od Mazur i Podlasia przez Mazowsze i Ziemię Łódzką po Opolszczyznę, Górny Śląsk oraz Małopolskę. Tu prognozujemy do 30-40 mm deszczu, a porywy mogą osiągać 90 km/h. Temperatura maksymalna od 22°C, 24°C na północnym zachodzie i nad morzem do 28°C w centrum kraju i 31°C na południowym wschodzie. W nocy z poniedziałku na wtorek aktywny front chłodny da silne opady deszczu (do 40 mm) i burze z wiatrem do 80 km/h jeszcze w południowo-wschodniej połowie kraju. Na zachodzie kraju temperatura wyraźnie spadnie i wyniesie od 11°C do 15°C, a na wschodzie utrzyma się na poziomie 16°C-19°C. Wiatr od zachodu będzie się wzmagał i możliwe są porywy do 55 km/h, a nad morzem do 65 km/h.

We wtorek

Chmury na przemian ze słońcem. Przelotne opady deszczu oraz burze nad morzem i na krańcach wschodnich. Chłodniejsza masa powietrza sprawi, że temperatura maksymalna wyniesie od 17°C do 21°C, a w rejonach podgórskich około 15°C. Bliskość niżu znad Bałtyku i południowej Skandynawii spowoduje z kolei, że zachodni wiatr będzie porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach także bardzo silny wiatr.

Środa

Zapowiada się nieco pogodniej, ale na północy i zachodzie wciąż dużo chmur z przelotnym deszczem, a nad morzem nawet z burzami. Nadal chłodno, od 16°C, 18°C na północy i w rejonach podgórskich do 22°C na południu. Zostanie z nami dokuczliwy, porywisty wiatr, zwłaszcza na północy kraju i nad morzem.

W czwartek

Więcej słońca, a deszcz już tylko na wybrzeżu i od Pomorza po Suwalszczyznę. Temperatura od 18°C na północy do 24°C na południu. Wiatr zachodni, silniejszy nad morzem.

Kolejne dwa dni

To nadal mieszanka chmur, słońca i przelotnego deszczu. Utrzyma się podział na chłodniejszą północ i cieplejsze południe. Jeśli pogoda rozwinie się według dzisiejszych prognoz, najcieplej będzie na Podkarpaciu, do 24°C, 25°C. W niedzielę podobnie, ale nie powinno padać.

Źródło: Komunikat Biura Prasowego IMGW-PIB

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wykryto blokadę reklam!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam.
Prosimy, wesprzyj nas, wyłączając te programy blokujące reklamy.

X